Bez kategorii

Społecznik- ,,Wiemy co jemy, bo sami to sie- jemy”

Aktualizacja 25.06.2021 r. 

W dniu 24.06.2021 r. Na terenie ośrodka wypoczynkowego w Buniewicach odbyła się impreza integracyjna ,,Dni plonów”. Impreza była podsumowaniem działań w projekcie ,,Wiemy co jemy, bo sami to sie-jemy” realizowanego z w ramach programu Społecznik na lata 2019-2021- Program Marszałkowski w okresie od 01.04.2021 r. do 25.06.2021 r. , w którym brali udział podopieczni z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego, Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim. W ramach projektu uczestnicy prowadzili ogródek warzywny. Uczyli się przy tym dbałości o rośliny, podnosili poziom wiedzy na temat uprawy roślin, zdrowego odżywiania, wyboru produktów w sklepach, podnieśli własną samoocenę oraz poczucie odpowiedzialności za swoje czyny.

Na koniec działań została zorganizowana impreza integracyjna ,,Dzień plonów” podczas której wręczono nagrody za najładniejszą rabatkę a także zorganizowano poczęstunek.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z możliwości uczestnictwa w projekcie i jak sami mówią, że bardzo im się podobało i chętnie jeszcze raz wezmą udział w takich zajęciach.

Aktualizacja 22.04.2021 r. 

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim prowadzi projekt pn. ,,Wiemy co jemy, bo sami to sie-jemy” od 01.04.2021 r . W projekcie biorą udział uczestnicy Stowarzyszenia z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego, Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej. Celem projektu było stworzenie ogródka warzywnego, oraz dbałość o niego tj, sianie, pielenie, kopanie, sadzenie, podlewanie itp. Pozwoliło to zdobyć osobom niepełnosprawnym nie tylko nabyć nowe umiejętności, ale także poczuć się odpowiedzialnym za powierzone zadania. Podczas zajęć poruszane są także kwestie zdrowego żywienia i prawidłowego wyboru produktów podczas robienia zakupów.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim
z przyjemnością pragnie poinformować,
że w okresie od 01.04.2021 r.- 25.06.2021 r. realizuje projekt pn.
,,Wiemy co jemy, bo sami to sie-jemy”

w ramach programu Społecznik na lata 2019-2021- Program Marszałkowski

 

hasztag: #PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik,#społecznik, #KARR

plakat Społecznik