Bez kategorii

Dzień Godności 2022

Dnia 5 maja 2022 r. tj. czwartek odbyły się uroczyste obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną organizowane przez PSONI w Kamieniu Pomorskim. Obchody rozpoczęły się Mszą Święta w kamieńskiej Katedrze celebrowaną przez ks. bp Henryka Wejmana. Po zakończeniu Mszy Świętej przed świątynią uformował się ,,kolorowy korowód”, który ruszył ulicami miasta m.in. Stefana Żeromskiego, Adama Mickiewicza, Bolesława Chrobrego, Mieszka I, Mikołaja Kopernika w kierunku ul. Garncarskiej gdzie znajduje się siedziba Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim. W korowodzie udział brali podopieczni, pracownicy z placówek takich jak Wczesne Wspomaganie Rozwoju, OREW, WTZ, ŚDS, ZAZ oraz Przedszkole Integracyjne i władze Koła na czele z przewodniczącą p. Jolantą Janik, władze samorządowe, przedstawiciele Kościoła, orkiestra Marynarki Wojennej z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu, podopieczni placówek, szkół z regionu, a także mieszkańcy Kamienia Pomorskiego.

Po dotarciu do siedziby PSONI Koło w Kamieniu Pomorskim w sali konferencyjnej zebrani goście mieli okazję posłuchać koncertu orkiestry Marynarki Wojennej z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu a także Zespołu ,,O RETY FLAŻOLETY” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Następnie zostali przywitani wszyscy goście. Głos zabrała przewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia p. Jolanta Janik, a następnie przedstawiciele władz lokalnych: p. Józef Malec- starosta powiatu kamieńskiego, p. Leszek Szefliński- zastępca burmistrza Kamienia Pomorskiego, p. Grzegorz Chłopek- przewodniczący Rady Miejskiej w Golczewie. Wśród zaproszonych gości byli także p. Stanisław Kuryło, p. Joanna Piwińska, p. Dorota Mądrowska, p. Anna Kowalska, p. Zbigniew Chochołowski, p. Beata Grankil, p. Teresa Malec a także przedstawiciele z PFRON.

Po części oficjalnej nastąpiła impreza integracyjna dla podopiecznych i gości. Młodsze grono zostało na sali na ul. Garncarskiej. Natomiast starsi podopieczni udali się na imprezę zorganizowaną na ul. Kopernika 12. Wszyscy bawili się bardzo dobrze w rytm znanych i lubianych przebojów.

Impreza sponsorowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.