Bez kategoriiPFRONProjekty

Informacja z realizacji projektu PFRON

 Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim od 01 stycznia 2019 roku realizuje projekt.pn ,,Prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek’’Szansa- Rozwój- Niezależność konkurs nr 1/2018

Wszystkie zajęcia przebiega zgodnie z założonym planem.

Od września 2019 roku dzięki zakupowi siłowni zewnętrznej oraz rowerów miejskich przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prowadzimy również treningi wydolnościowe- krążeniowe na świeżym powietrzu.

Treningi na świeżym powietrzu z wykorzystaniem urządzeń siłowni zewnętrznej mają pewną przewagę nad ćwiczeniami wykonywanymi w zamkniętych pomieszczeniach. Z jednej strony przebywanie na zewnątrz przyczynia się do lepszego dotlenienia naszego organizmu. Z drugiej zaś daje możliwość łączenia ich z innego rodzaju aktywnościami, takimi jak, jazda na rowerach.

Urządzenia siłowni zewnętrznej pozwalają na dostosowanie tempa wykonywanych ćwiczeń do możliwości danej osoby. Dodatkowo pozwalają na przerwanie wykonywania ćwiczenia w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji. Jest to szczególnie istotne dla osób, które wykorzystują siłownie na powietrzu do rehabilitacji osób z niepełnosprawnością.

Poniżej krótka fotorelacja z zajęć na świeżym powietrzu.

Koordynator projektu